YLR12-3-50F-W
Mfr.Part #:
YLR12-3-50F-W
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Metal Strip 50 mΩ 1 % 3 W 50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.9 mm
Max Operating Temperature170 °C
Min Operating Temperature-65 °C
Resistance50 mΩ
Power Rating3 W
Composition(Kit Type)Metal Strip
Temperature Coefficient50 ppm/°C