YLR28-4-50F-W
Manufacturer:
Yezhan
Mfr.Part #:
YLR28-4-50F-W
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2728 SMD/SMT Metal Strip 50 mΩ 1 % 4 W 50 ppm/°C
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)1.1 mm
Max Operating Temperature170 °C
Min Operating Temperature-65 °C
Resistance50 mΩ
Power Rating4 W
Composition(Kit Type)Metal Strip
Temperature Coefficient50 ppm/°C